Úvod > Obec > Aktuality

čec 10 Doposud nekomentováno.

Svoz velkoobjemového odpadu

čen 09

Vesnická škola porazila zbytek republiky ve vědomostní soutěži

Vesnická škola porazila zbytek republiky ve vědomostní soutěži Autor: škola

14.6.2014 12:43

Dobřany – Vesnická škola Trivium Plus v Dobřanech porazila soupeře ve vědomostní soutěži Eurorebus Junior. Ta se před několika dny v Praze.Zlaté medaile tu získal tříčlenný školní tým, který uspěl v celostátním finále této prestižní soutěže. Družstvo  Dobřan bylo mezi třiceti finalisty z celé České republiky nejlepší. Podařilo se mu porazit i loňské vítěze z Rokycan.

„Nejde o náhodný úspěch. Žáci školy byli velmi dobří i v prvních dvou ročnících Eurorebusu Junior, když z krajských kol přivezli zlatou a bronzovou medaili a v Praze skončili nejprve dvanáctí a potom devátí," prozradil ředitel základní a mateřské školy Jan Grulich.

Podle něj žáci přispěli k tomu, že družstva z východních Čech patří dlouhodobě k nejúspěšnějším řešitelům soutěžních úkolů. První ročníksoutěže vyhrála totiž škola z Úpice, letos pěkná umístění získaly kromě Dobřan i školy  Nové Město nad Metují, Školní a  Velichovky. „Principem soutěže je, že tým musí správně odpovědět v časovém limitu na co největší počet otázek. Ty jsou vybrány tak, aby prověřily všeobecný přehled dětí i jejich logické uvažování. Hodně testových úkolů je ze zeměpisu, dále se prověřují znalosti z dějepisu, českého jazyka, přírodních věd, kultury, sportu, ekonomiky, vědy a techniky a podobně," vysvětluje ředitel.

Vybrat správnou odpověď ze čtyř nabízených možností není vůbec jednoduché, neboť otázky málokdy vycházejí ze znalostí, které dává žákům škola. „O přípravu na tuto soutěž se stará pan učitel Luboš Kubáček, kterého zpráva zastihla na školním výletě ve Švýcarsku, kam odcestovali starší žáci školy. Vítězství oslavili skokem ze skály," popisuje s úsměvem Jan Grulich.

Dobřany a místní škola Trivium Plus navazují na sérii úspěchů posledního roku. V létě obec získala „Bílou stuhu" za práci s dětmi a mládeží v soutěži vesnice roku, v září škola otevřela novou Mateřskou školu Trivium Plus v Bystrém, v průběhu roku získala ocenění v matematické olympiádě i v dalších znalostních i sportovních soutěžích a o prázdninách projde škola v Dobřanech další rekonstrukcí. „Díky obci a aktivnímu starostovi získala škola dotace na novou kotelnu, rozvody topení, zateplení fasády a stropu, opravu střechy a úpravu pozemků kolem ní," dodává ředitel Jan Grulich.

Autor: Barbora Zemanová

čen 07 Doposud nekomentováno.
kvě 12 Doposud nekomentováno.

Veřejné zasedání

Autor: starosta

Dne 12.5.2014 se od 19.00 hodin koná v kanceláři obecního úřadu v Dobřanech Veřejné zasedání obecního zastupitelstva

program:   1. Kontrola plnění úkolů z minulého zasedání

2. Finanční hospodaření obce

3. Zpráva zástupců ZŠ TP Dobřany o činnosti společnosti

4. Schválení závěrečného účtu obce za r. 2013

5. Projednání závodů Rally Orlické hory

6. Různé

7. Diskuse, usnesení

všechni občané jsou zváni

dub 30 Doposud nekomentováno.

Čarodějnice 2014

Autor: starosta

bře 01 Doposud nekomentováno.

Masopust

Autor: starosta

úno 15 Doposud nekomentováno.

Hasičský ples

Autor: starosta

úno 15 Doposud nekomentováno.

Motoskijöring 2014

Autor: starosta

V sobotu 15.2.2014 se na dobřanském závodišti koná další závod MČR v motoskijöringu ORION - SHIVA KTM CUP 2014

úno 11 Doposud nekomentováno.

Veřejné zasedání

Autor: starosta

Dne 11.2.2014 se od 18.00 hodin koná v kanceláři obecního úřadu veřejné zasedání obecního zastupitelstva. Všichni občané jsou zváni.

led 04 Doposud nekomentováno.

Výtěžek Tříkrálové sbírky

Autor: starosta

Při Tříkrálové sbírce v sobotu 4.1.2014, se v Dobřanech vybralo rekordních 7.638,- Kč. Všem, kteří přispěli patří velké poděkování.

Celkem za Bysterskou farnost se vybralo 59.097,- Kč

Jednotlivé obce: