mapa

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


 

 

úno 11 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Veřejné zasedání

Autor: starosta

Dne 11.2.2014 se od 18.00 hodin koná v kanceláři obecního úřadu veřejné zasedání obecního zastupitelstva. Všichni občané jsou zváni.led 04 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Výtěžek Tříkrálové sbírky

Autor: starosta

Při Tříkrálové sbírce v sobotu 4.1.2014, se v Dobřanech vybralo rekordních 7.638,- Kč. Všem, kteří přispěli patří velké poděkování. 

Celkem za Bysterskou farnost se vybralo 59.097,- Kč

Jednotlivé obce:

BOHDAŠÍN                              5.278,- Kč
BYSTRÉ                                 12.889,- Kč
DOBŘANY                                7.638,- Kč
JANOV +TIS                             5.863,- Kč
OHNIŠOV                               13.221,- Kč
SNĚŽNÉ                                   6.505,- Kč
SEDLOŇOV                             7.703,- Kč


led 04 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Tříkrálová sbírka 2014

Autor: starosta

V sobotu 4.1.2014 proběhne v Dobřanech Tříkrálová sbírka. Výtěžek bude použit na pomoc lidem v nouzi a zdravotně postiženým.


pro 23 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Změna svozu komunálního odpadu 2014

Autor: starosta

v roce 2014 bude svozový den pondělí, lichý týden zůstává, první změna svozu je už  v pondělí 30.12.2013, protože začíná 1. týden v roce 2014.


pro 07 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Adventní posezení s Mikulášskou besídkou

Obec Dobřany a TJ Sokol Dobřany Vás srdečně zvou na ADVENTNÍ POSEZENÍ a MIKULÁŠSKOU BESÍDKU v sobotu 7. prosince 2013 od 16.30 hodin v sokolovně. Vystoupí žáci ZŠ Trivium plus o.p.s. Dobřany, dostaví se čert, mikuláš a anděl.


lis 25 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Sbírka použitého textilu

Diakonie Broumov pořádá 
S b í r k u  p o u ž i t é h o  t e x t i l u  
aneb nepotřebné věci potřebným lidem 

Jaké věci je možné darovat: 
•    Letní a zimní oblečení /dámské, pánské, dětské/ 
•    Lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, 
•    Látky (minimálně 1m2, prosíme, nedávejte nám odřezky a zbytky látek) 
•    Domácí potřeby-nádobí bílé i černé, skleničky- vše nepoškozené 
•    Peří, péřové a vatované přikrývky, polštářů a dek 
•    Obuv – veškerou nepoškozenou, páry svázané nebo spojené gumičkou, aby se boty neztratily 

Uvedené věci můžete v pytlích odnášet do místní autobusové zastávky od pondělí 25.11.2013 do neděle 1.12.2013 


lis 12 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Veřejné zasedání

Dne 12.11.2013 se od 18.00 hodin koná v kanceláři obecního úřadu veřejné zasedání obecního zastupitelstva. Všichni občané jsou zváni.


zář 18 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Hlasujte o nejlepší zpravodaj Rychnovska

Na www stránkách Rychnovského deníku můžete hlasovat o nejlepší zpravodaj Rychnovska. Vyhodnocení zpravodajů proběhne 1.10.2013 v Mokrém.
 
http://rychnovsky.denik.cz/z-regionu/obce-i-mesta-bojuji-o-ceny-soutez-jde-do-finale-hlasujte.html?_fid=sygb#anketa

čec 01

Dobřany vyhrály "Bílou stuhu" v soutěži Vesnice roku!

Dobřany vyhrály "Bílou stuhu" v soutěži Vesnice roku!

Převzato z Rychnovského deníku

Dobřany – Obec slaví úspěch. Poprvé se přihlásila do soutěže Vesnice roku v Královéhradeckém kraji a hned se umístila na výborném místě. Dostane navíc finanční odměnu tři sta tisíc korun. Získala totiž Bílou stuhu – vítězné obce jsou oceňovány různými barvami stuh, které odpovídají tomu, v čem jsou nejlepší. 
Bílá barva znamená skvělou práci s dětmi a mládeží. „Myslím, že hodnoticí komise ocenila především náš přístup k dětem a také místní základní školu Trivium Plus," prozrazuje starosta Dobřan Michal Moravec.
 Škola komisi zaujala 

A má pravdu. Starostka loňského absolutního vítěze – obce Vrbice a také místopředsedkyně komise Drahomíra Kuběnková potvrzuje, že právě základní škola porotu zaujala nejvíce. „Líbila se nám přátelská atmosféra, která v ní panuje, a přístup učitelů k žákům," popisuje. 

Přátelské prostředí podle ředitele školy Jana Grulicha stojí za úspěchy žáků i za jejich chutí učit se. „Je to naše základní filozofie. Atmosféra je důležitá. Když je pohodová, děti se samy chtějí učit a baví je to, " myslí si ředitel. 

Prostředí prý pozitivně ovlivňuje i školní výsledky dětí. „Máme mnoho úspěchů například v matematických olympiádách, přírodovědných soutěžích a nejen tam. Naši žáci vyhráli také krajskou vědomostní soutěž Eurorebus a v celostátním kole skončili na devátém místě," prozrazuje Jan Grulich. 

Kromě přátelské atmosféry však komisi zaujaly i zrekonstruované školní dílny. „Ocenili jsme, že děti nezískávají jen nové vědomosti, ale také praktické dovednosti do běžného života," říká Drahomíra Kuběnková. 

Počet je ohromující 
Nejvíc však porotu zaujal počet žáků. Do školy jich totiž chodí 141. Obec má přitom kolem 133 obyvatel. Možná josu tak jedinou školou v ČR, která má více žáků, než je obyvatel obce. „Našimi žáky jsou děti z mnoha okolních obcí i měst. Jsme soukromá škola, obecně prospěšná společnost, ale nikdo u nás školné neplatí," poznamenává ředitel. 

Podle místopředsedkyně komise Drahomíry Kuběnkové je počet žáků ohromující. „Je úžasné, kolik dětí školu navštěvuje," poznamenává. 
Ačkoli k žákům základky patří jak děti místní, tak i takzvaně přespolní, na nedostatek dětí a mladých rodin si v obci rozhodně nemohou stěžovat. 

„Zaznamenáváme u nás babyboom," prozrazuje s úsměvem starosta Michal Moravec. 
Kvůli vzrůstajícímu počtu mladých rodin se Dobřany snaží zajistit dostatek zábavy a služeb. „Konají se tady masopusty, karnevaly, sportovní odpoledne a dětské dny. Nesmím také zapomenout na práci s mládeží v motosportu," vypočítává starosta obce Michal Moravec. 
Místní automotoklub pracuje s dětmi a pořádá pro ně i různá soustředění. Kromě toho se v obci konají závody, které navštěvuje mnoho lidí. 

Dostanou tisíce 
„Vítězství nás pochopitelně velice těší. Je to motivace do dalších let i ocenění práce v minulosti," poznamenává starosta. Kromě ohromné radosti přinese Bílá stuha obci i finanční odměnu 600 tisíc korun. 
„Jak s penězi naložíme, zatím nevíme. Rozhodneme to na zastupitelstvu," tvrdí Michal Moravec. Je však možné, že prostředky poputují do školy, díky níž je obec získala především. 
„Jsme hrdí na to, že nás komise vybrala. Poznali, že spolupráce školy a obce probíhá na perfektní úrovni. Jinak bychom nemohli mít tolik žáků," prozrazuje ředitel místní základky Jan Grulich. 

V letošním ročníku soutěže Vesnice roku jsou Dobřany jedinou obcí na Rychnovsku, která nějaké ocenění, tedy stuhu, získala. 
Místopředsedkyně komise a starostka loňské vítězné vsi Vrbice Drahomíra Kuběnková dodává, že ocenění je oprávněné: „Obec se připravovala a výsledky byly vidět. Navíc byla krásně upravená." 
Autor: Barbora Zemanová


čen 25 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ocenění v soutěži VESNICE ROKU

Dnešního dne bylo oznámeno, že obec Dobřany, získala v soutěži VESNICE ROKU v Královéhradeckém kraji, bílou stuhu za činnost mládeže. Více na www.vesniceroku.cz 

vesnice roku výsledky.doc (100KB, .doc)