Úvod > Obec > Aktuality

Štítky:
zář 14 Doposud nekomentováno.

Veřejné zasedání OZ

Scan3.JPG

zář 05 Doposud nekomentováno.

Jak mohu pomoci

Jak můžu pomoci.. 9. DOBŘANY.jpg

srp 21 Doposud nekomentováno.
čec 02
čen 20 Doposud nekomentováno.

Jak mohu pomoci blízkému člověku a kterého je potřeba pečovat

Autor: starosta

Místa kurzů budou upřesněny dle zájmu a epidemické situaci. Pro značný zájem se co nejdříve zaregistrujte na níže uvedených kontaktech.

Jak můžu pomoci  DOBŘANY.jpg

Zásady úspěšné komunikace - DOBRUŠKA.jpg

čen 19 Doposud nekomentováno.

Svoz nebezpečného odpadu

Svoz NO.JPG

čen 16 Doposud nekomentováno.
dub 27 Doposud nekomentováno.

Nový banner na obecních internetových stránkách

Autor: starosta

Na spodní část internetových stránek obce, byl vložen banner od společnosti ČEZ s informacemi o odstávkách elektřiny v obci.

dub 14

Veřejné zasedání OZ

Veřejné zasedání OZ.JPG

bře 24 Doposud nekomentováno.

Policie ČR varuje před podvodníky v online prostředí

POLICIE ČR VARUJE PŘED PODVODNÍKY V ONLINE PROSTŘEDÍ

Policisté se v Královehradeckém kraji v poslední době stále častěji setkávají s případy podvodného jednání, které probíhá zejména v online prostředí, tedy internetu. Tyto případy mají podobný scénář. Podvodníci se za pomoci telefonu i sociálních sítí snaží navázat kontakt s konkrétní občanem a vylákat od něj pod smyšlenými příběhy finanční prostředky. A jak takové podvodné jednání probíhá?

VYLÁKÁNÍ PŘÍSTUPOVÝCH ÚDAJŮ K PLATEBNÍM

KARTÁM A INTERNETOVÉMU BANKOVNICTVÍ

Tyto podvody mohou probíhat po telefonu, v SMS zprávách nebo v aplikacích jako WhatsApp, či Messenger, případně může přijít takový požadavek i formou e-mailu. Podvodník se často vydává za zaměstnance bankovní instituce a požaduje přístupové údaje k platebním kartám a internetovému bankovnictví. Pokud je volaný poskytne, následně si převede jeho peníze na jiný účet.

Policie v tomto případě radí a doporučuje:

NEREAGUJTE na pokyny v příchozích zprávách a NEPOSKYTUJTE soukromé informace

NENECHTE se přesměrovat na jiné stránky, často k nerozeznání od stránek Vaší banky.

NIKOMU nesdělujte kód (bezpečnostní, ověřovací, jednorázový), který Vám přišel nečekaně

VŽDY využijte zadání přímé cesty do internetového bankovnictví tak, jak jste zvyklí

V PŘÍPADĚ POCHYBNOSTÍ kontaktujete telefonickou linku vaší banky a ověřte si jejich požadavek

BANKOVNÍ INSTITUCE po klientech nikdy nepožadují zadávat citlivé informace formou emailových či SMS zpráv

PODVOD TYPU „AMERICKÝ VOJÁK“

V tomto případě podvodníci těží ze získání důvěry zejména osoby opačného pohlaví pod záminkou společné budoucnosti.  Snaží se zkontaktovat osobu (oběť) přes různé komunikační portály, ať už seznamky, či sociální sítě, mnohdy za využití Google překladače. Ústředním motivem tohoto podvodu, a tedy vymyšleného příběhu, bývá slib společného života, přesun majetku a návnadou pak zlato, peníze či jiné cennosti. Když získá důvěru, požádá o pomoc dostat tyto komodity z nějakého nebezpečného místa typu Afghánistán, Sýrie a dalších států s nestabilním režimem, kde jsou přítomny mezinárodní síly, apod. Podvodník se zpravidla vydává za amerického vojáka, námořníka, právníka, lékaře či úředníka, ale i umělce, kteří jsou zde na misi, mají ušetřené peníze, nebo mají možnost získat třeba dědictví a potřebují nalézt někoho, kdo jim pomůže s vyvedením zmiňovaného bohatství mimo nebezpečnou zemi, případně jim tím pomůže se záchranou života. Následuje příslib společné budoucnosti se zajištěným člověkem, popřípadě příslib na podílu z majetku. Dalším varovným momentem jsou opakující se žádosti o zaslání finančních prostředků.

Policie v tomto případě radí a doporučuje:

BUĎTE OPATRNÍ a nikomu neznámému, natož internetovému příteli, neposílejte žádné finanční prostředky

VŽDY v takovýchto případech poproste o názor dalšího člověka, který se na situaci bude dívat nezatížený předešlou romantickou či naléhavou komunikací

PŘI PODEZŘENÍ NA PROTIPRÁVNÍ JEDNÁNÍ UDĚLEJTE DOKUMENTACI (SNÍMKY OBRAZOVKY, ZÁLOHY E-MAILŮ A KOMUNIKACE) A NAHLASTE VŠE NA NEJBLIŽŠÍM ODDĚLENÍ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY NEBO NA TÍSŇOVÉ LINCE 158!

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE

KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE